Народні Ікони XIX століття презентовані Fund Art Gallery та «Європейським поколінням» в рамках початку в Дніпрі унікальної виставки Народних Ікон XIX — XXI століть

Народні Ікони XIX століття презентовані Fund Art Gallery та «Європейським поколінням» в рамках початку в Дніпрі унікальної виставки Народних Ікон XIX — XXI століть

Унікальність колекції полягає не лише в майстерності, художній цінності та історичності Народних Ікон XIX століття, а головне це поєднання колекції «народних» ікон середньої Наддніпрянщини кінця XIX — початку XX століття та робот сучасних, талановитих іконописців, представників різних іконописних шкіл України.

Ікони це і витвір мистецтва, і молитва самого художника. Вона дає нам можливість відчути душу та сповідь свого майстра, разом з тим, дає можливість звернутися до свого коріння, зазирнути в історію свого роду, свого народу, своєї Країни.

Надважливість виставки в тому, що вона дає шанс для кожного доторкнутися до національної духовної культури, до своєї безпосередньої історії, в решті до свого сучасного щоденного життя, щоб перестати поспішати жити, бездумно виконуючи свої обов’язки та вирішуючи проблеми. Навпаки, Ікона разом з її автором наче каже — зупинись, подумай, можливо зможеш надихнутися на життя іншої культурної якості, культурного рівня…

Мета організаторів виставки – продемонструвати сучасність цього виду мистецтва та підтримати розвиток українського іконопису, як особливого, духовного виду народного мистецтва.

На виставці «Від минулого до сучасного. Від XIX до XXI століття» сучасний іконопис представляють школи та майстерні України:

Криворізька єпархіальна іконописна школа:

Протоієрей Даміан, Єдінок Анастасія, Аднорал Анастасія;

Художня іконописна студія – майстерня при Церкві Св. Трійці

с. Сурсько – Литовське, Дніпропетровська обл.:

керівник студії та один з авторів робіт отець Дмитрій Гаврилюк, також автори: Лілія Гаврилюк, Ганна Белобрагіна, Наталія Онушко, Світлана Зінов’єва, Алефтіна Кроха;

Іконописна школа-майстерня у місті Київ «Неопалима Купина»:

Автор Юлія Синявська;

Кравченко Валерія, Керівник о. Андрій Пономаренко, настоятель храму Воскресіння Христового в с.Олександрівка, Дніпропетровської області;

Крім того, представлені роботи авторів:

Олександри Андріяш, Ірини Копач, Руслана Островського.

Виставка працюватиме в Дніпрі до 14 квітня включно. В день закриття виставки ОГ «Європейське Покоління» разом з FundArtGallery запрошуємо митців, представників усіх конфесій, кожного, хто вболіває за українську культуру — на офіційне закриття в Дніпрі та фактичне благословення виставки в тур Європою. На захід ми також запрошуємо представників європейської культури, в рамках саме анонсу європейського туру наших українських Ікон – витворів народного мистецтва України 19 століття, яка і буде презентована європейському глядачеві. Сподіваємося, що через кожну з цих особливих експонатів зможемо презентувати духовність, культурні традиції, світогляд української родини та української нації в цілому. Сподіваємося, що українські ікони в Європі допоможуть додатково презентувати нас,   як націю високоморальну, цілісну, з історичним мистецьким та духовним корінням.

«Pokolinnya.org» © 2018

pokolinnya.org 2017 - 2024